Urządzenie REGIN SHR SSR (P) to kompaktowa wersja najnowocześniejszej platformy łączącej w sobie technologię IPL, SHR oraz SSR. Jest to wysokiej klasy sprzęt wyposażony głowice zabiegowe umożlwiające precyzyjną oraz skuteczną pracę zarówno na twarzy jak i ciele. Produkowane w Wielkiej Brytanii lampy ksenonowe generują moc zabiegową na poziomie 60J/cm2 w trybie pracy IPL/E-Light oraz 15J/cm2 w trybie SHR. Z kolei energia RF to 160W. Zakres zabiegów jest na tyle szeroki, że z powodzeniem może zastąpić kilka odrębnych urządzeń. Jednostka wyróżnia się na rynku medycznym certyfikatem CE oraz FDA.

Technologia IPL

Intensywne światło pulsacyjne (IPL/SHR/OPT/DPL) jest rodzajem polichromatycznego pulsującego źródła światła uwalnianego przez wysokoenergetyczną ksenonową lampę błyskową pod działaniem dziesiątek tysięcy woltów. Składa się z równoległego światła o szerokim spektrum, długość fali wynosi zwykle 400nm ~ 1200 nm. IPL jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych klinicznych technologii leczenia światłem. Obecnie IPL znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu różnych niedoskonałości skóry, zwłaszcza tych związanych z foto-uszkodzeniami i foto-starzeniem oraz depilacją owłosienia. Kiedy IPL działa na skórę, wytwarza ona dużo ciepła jednocześnie pochłaniając światło, temperatura miejscowo może osiągnąć nawet do 45-60 stopni, promując w ten sposób regenerację kolagenu i napinanie włókien kolagenowych.

Zastosowanie i spektrum zabiegów:
  • Epilacja owłosienia: usuwanie włosów różnego koloru na różnych częściach ciała;
  • Odmładzanie skóry: redukcja zmian w strukturze kolagenowej skóry tj. zmarszczki, rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, szorstkość skóry;
  • Usuwanie zmian pigmentacyjnych: terapia zmian depigmentacyjnych różnego pochodzenia, ostudy, oparzeń posłonecznych, plam starczych, plam soczewicowatych;
  • Zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych: terapie zmian naczyniowych skóry, tj. teleangiektazje, trądzik różowaty, zmiany typu Port-Wine-Stain, naczyniaki;
  • Leczenie trądziku aktywnego: zmniejszenie stanu zapalnego i ryzyka pojawienia się przebarwień i blizn dzięki hamowaniu aktywności i zabijaniu prątków trądzikowych.
Laser SHR
Laser SHR – najnowocześniejsza technologia umożliwiająca trwałą i skuteczną terapię niedoskonałości twarzy oraz ciała dla kobiet i mężczyzn. SHR cechuje zwiększona częstotliwość impulsu, bezpieczna technologia oraz znacznie wyższa skuteczność. Urządzenie pozwala na wykonanie zabiegów również w okresie wiosenno-letnim, a nowoczesny system chłodzenia powoduje, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. SHR to bardzo precyzyjna, bezpieczna dla skóry naczyniowej i przede wszystkim skuteczna metoda zamykania naczynek oraz likwidowania innych problemów naczyniowych np. rumienia.
 
Epilacja SHR opiera się na zasadzie stopniowego podgrzewania mieszka włosowego za pomocą wielu impulsów, z których każdy ma niską energię. Laser do epilacji podgrzewa skórę do momentu, kiedy cebulka włosa zostaje trwale uszkodzona. Po każdym zabiegu epilacji włosy robią się coraz słabsze i cieńsze, co skutkuje ich wypadaniem — już po pierwszym zabiegu możesz stracić aż do 30% owłosienia! Co więcej, nowe włoski pojawią się znacznie później i będą cienkie. Dla najbardziej satysfakcjonujących efektów epilacji laserowej należy wykonać serię zabiegów, choć pierwsze rezultaty zauważysz już po jednej wizycie. Ilość sesji indywidualnie dobiera kosmetolog, jednak zazwyczaj należy odbyć 6 -10 zabiegów powtarzanych co 4-6 tygodni.
 
Laser w salonie La Pausa wyróżnia się na rynku certyfikatem CE oraz FDA.